Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet do Miřetic u Chrudimy

27. 7. 2011

Turnaj v Miřeticích u Chrudimy

 

Po dvou letech jsme opět zavítali do Miřetic u Chrudimy, kam již delší řádku let jezdíme na místní turnaj. Výletu se zúčastnilo 15 hráčů a 15 fanoušků. Jednalo se již o 9té setkaní Miřetic.

V prvním zápase jsme hráli proti týmu Svratouch. Po celý zápas jsme soupeře jasně přehrávali, ale v první půli jsme všechny vytvořené šance zahodili. V druhé půli jsme hráli pořád skvěle a i z gólovým efektem. Po deseti minutách jsme vedli již 4-0, když se trefil postupně Jiří Jantač, Jakub Hájek, Ladislav Kamarýt a podruhé Jiří Jantač. Poté jsme vystřídali všechny zbylé hráče na střídačce a ještě do konce zápasu se povedlo jednou skórovat Jiřímu Jantačovi a tak jsme Svratouch porazili jasně 5-0. Po zápase jsme měli pauzu, při které jsme poobědvali v místní hezké hospůdce.

V druhém zápase na nás čekal místní „B“ tým Miřetic. Oproti předchozímu zápasu jsme nehráli dobře kombinačně, ale spíše se zápas nesl spoustou nepřesností. Domácí tým však nebyl dostatečně kvalitní, aby překonal našeho gólmana Pavla Nováka, který po celý turnaj chytal s přehledem. Zápas se zlomil 2 minuty před koncem kdy Vojta Přitasil vyzval Ladislava Kamarýta a ten po svém průniku obstřelil domácího gólmana a vyhráli jsme tak hubeně 1-0.

Náš poslední zapás se konal i jako malé finále. Domácí „A“ tým stejně jako mi měli dvě výhry, ale lepší skóre. Na prvenství v turnaji jsme, proto museli zvítězit. Hned v první minutě to tak vypadalo. Po parádní kombinaci se prosadil hlavou náš nejlepší střelec Jiří Jantač. Poté se hrál vyrovnaný fotbal a 5 minut před koncem fauloval ve vápně Pepa Kopecký domácího útočníka a z penalty se prosadil domácí nejlepší střelec Petr Řezníček. Druhou půli jsme se snažili vítězství strhnout na svou stranu, ale překonat domácího gólmana se nám už nepovedlo, proto zápas skončil 1-1.

Před slavnostním vyhlášením výsledků  ještě následoval rozstřel nejlepších střelců turnaje, ve kterém porazil Petr Řezníček našeho Jiřího Jantače. Smutnit jsme nemuseli, protože druhou individuální trofej dostal náš mladý gólman Pavel Novák, který za celý turnaj pustil pouze jeden gól a jistými zákroky náš tým podržel. Také jsme převzali pohár za hezké druhé místo a mohlo se pomalu začít veselit.V Miřeticích jsme zůstali až do 11 hodin večer, po celou dobu jsme se příjemně bavili a popíjeli s hráči i fanoušky našich přátel z Miřetic.

Jako každá návštěva Miřetic u Chrudimy i tato se velice povedla. Opět se ukázali spřátelené vztahy mezi vesnicemi, které nosí stejný název. Můžeme se jen těšit až kamarádi od Chrudimy za rok zavítají k nám do středních Čech na již jubilejní 10té setkaní Miřetic :-).

Výsledky

Miřetice "A" - Miřetice "B" 4:1
Miřetice "A" - Svratouch 6:0
Miřetice "A" - Sokol Miřetice 1:1
Miřetice "B" - Svratouch 1:1
Miřetice "B" - Sokol Miřetice 0:1
Sokol Miřetice - Svratouch 5:0

Konečné pořadí :
1. Tatran Miřetice "A"
2. Sokol Miřetice u Vlašimi
3. Tatran Miřetice "B"
4. Svratouch

Nejlepší střelec : Petr Řezníček - Miřetice "A"
Nejlepší brankář : Pavel Novák - Sokol Miřetice

Foto:

dsc01941.jpg-2-.jpg