Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jiří Kamarýt propojuje fotbal se stolním tenisem

26. 11. 2010

 

 

 

Jiří Kamarýt propojuje fotbal se stolním tenisem

 

Divišov – Třetím v řadě (předtím nejlepší střelec a brankář), ale prvním jako nejužitečnější hráč za měsíc listopad, byl v projektu Gambrinus „Kopeme za fotbal“ vyhlášen defenzivní záložník Sokola Miřetice Jiří Kamarýt. „Mám velkou radost a projekt se mi líbí. Je to šance pro hráče se zviditelnit i v nižších soutěžích,“ radoval se dvacetiletý player před posledním zápasem Okresního přeboru v roce 2010 na hřišti v Divišově, kam Miřetice zavítaly.

 

Obrazek

 

 

 „Mladý fotbalista z Brzotic, byl poprvé zaregistrován v první třídě v Trhovém Štěpánově, kde vydržel v žácích jen do páté třídy. Poté překvapivě s fotbalem skončil. „Fotbal mě přestal bavit a začal jsem hrát stolní tenis za Zruč nad Sázavou, kde jsem stále. Navíc jsem přešel na osmileté gymnázium do Vlašimi a pinkpong mě naplňoval víc než fotbal,“ vysvětlil Jiří Kamarýt výměnu zeleného trávníku za stolnotenisové stoly.

Na fotbal ale nezanevřel úplně a míč opustil jen do 17 let. „Ve třeťáku jsem si byl zahrát jen tak na malé kopané, kde mě vidět trenér dorostu Dolních Kralovic a zeptal se mě, jestli bych to nechtěl u nich zkusit. V létě jsem přišel na trénink, oni mě stavěli, a tak jsem začal zase hrát, posléze jsem nastupoval i za kralovické áčko mužů,“ vysvětlil záložník, co ho opět přivábilo k fotbalu.

Jenže po dvou letech, po skončení dorosteneckého věku, dostal zaječí úmysly, a nebyly jen sportovní. Jak se říká, za vším hledej ženu. „Našel jsem si holku v Jeníkově, která bydlela vedle trenéra Miřetic Pavla Hájka. Slovo dalo slovo, a tak jsem se fotbalově stěhoval na hostování do Miřetic,“ odhalil Jiří Kamarýt, proč odešel do současného týmu a ještě přidává: „V Miřeticích jsem do konce roku na hostování z Trhového Štěpánova a rád bych do Miřetic přestoupil. Máme tady super partu, na hřišti se nehádáme a spíše si pomůžeme. Bereme zápasy sportovně, nepotřebujeme si něco dokazovat, což mi vyhovuje. Přesto bych si chtěl v Miřeticích jednou zahrát I. B třídu.“

To se ale asi mladému záložníkovi po letošní sezoně nesplní, protože Okresnímu přeboru vládne votické béčko, na které Miřetice ztrácejí 15 bodů. „Moc gólů nedáváme, ani nedostáváme. Ve hře dopředu nám chybí tahoun, jako byl Martin Fialka, který šel hrát před sezonou vyšší soutěž do Chotýšan. Dozadu nám to docela funguje a máme oporu v brankáři Michalu Hanušovi. Pokud by přišli dva, tři hráči, mohli bysme o špičce tabulky přemýšlet,“ má jasno Jiří Kamarýt, kudy vede cesta do krajské soutěže.

Mladý šikovný a vysoký defenzivní záložník by ale nemusel hrát jen Okresní přebor, jeho výkony jistě přivábí i manažery klubů z vyšších soutěží. „V létě mi nabídl šanci trenér Teplýšovic Chomát v I. B třídě. Chtěl jsem nastoupit do přípravy, ale odjel jsem s klukama na vodu a poté do Itálie, takže z toho nic nebylo a nastoupil jsem do přípravy v Miřeticích,“ má v hlavě zatím jiný, volnější život, než se naplno věnovat fotbalu, ale nevyučuje změnu: „Možná, že časem by to šlo, ale teď mám více zájmů – pinkpong, kde chceme ze Zručí postoupit do divize a musím dodělat školu.“

Každý kluk má své sny a fotbalové vzory, které ho ženou dopředu a Jiří Kamarýt není vyjímkou. „Když jsem byl malý, zaujal mě svým stylem Ryan Giggs, i když to byl levák a mojí silnější nohou je pravá. Ještě se mi líbil Paul Scholes. V současné době mě bere svými výkony, asi jako všechny, Lionel Messi. Pokud bych se měl od někoho učit na současné pozici defenzivního záložníka, tak od Španěla Xavi,“ odtajnil své sny miřetický vysoký mladík, který posléze v zápase v Divišově ukázal srdce bojovníka. Od dvacáté minuty zraněný, nejenže utkání dohrál, ale vyhrával většinu hlavičkových soubojů a dopomohl Miřeticím k remíze 2:2.


odkaz na benešovský deník zde

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář