Jdi na obsah Jdi na menu
 


Miřetice - Jírovice 1-0 (0-0)

23. 5. 2011

 

Ospalý fotbal přinesl vítězství 1-0 

 

V Miřeticích se potkala dvě mužstva, která v aktuální tabulce měla stejně bodů. Byl to také souboj o oddálení se sestupovým vodám, které se stále k oběma mužstvům přibližovali. Oproti předchozímu zápasu jsme se sešli v lepší sestavě, ve které chyběli zranění Jirka Jakl, Petr Seidl a omluvený Jan Mašek. Úkol od trenéra Hájka byl jasný: „Musíme vyhrát za každou cenu.“

Do zápasu nastoupila obě mužstva opatrně a snažili se hlavně neudělat chybu v obraně. Po celou dobu první půle se nehrál oslnivý fotbal. My jsme sice měli větší územní převahu, ale šance jsme si prakticky žádné nevytvořili. Hosté z Jírovic měli jednu 100%ní šanci po rychlém protiútoku, ale Hany famózním zákrokem hostujícího útočníka vychytal. Jak se dále potvrdilo, byl to zlomový okamžik zápasu. Do kabin se tak šlo za stavu 0-0.

Do druhé půle oba týmy nastoupili v podobném rozpoložení jako v první. My jako omámení jsme se od 50té minuty přestali snažit, asi na nás dopadlo horko a dusno, protože jsme hráli jako ospalý a nikdo nechtěl udělat krok navíc. Jen dvojce Vláďa Pavlečko a Petr Čáp se po celý zápas asi jako jediný opravdu snažili a hráli dobře. Prvně zmíněný také tento zápas rozhodl v 75té minutě, když si narazil míč, vlétl do obrany soupeře a nekompromisním zakončením k tyči nedal jírovickému gólmanovy šanci.

Zápas nenabídl moc fotbalové krásy hodné okresnímu přeboru. Předvedená hra nás ve výsledku moc nezajímala. Hlavní bylo, že jsme doma dokázali vyhrát a splnili jsme očekávání od našeho trenéra i přesto jak špatně jsme po celý zápas hráli. Tímto výsledkem jsme posunuli se do středu tabulky a vzdálili se tak sestupovým vodám.

 

 

Miřetice - Jírovice 1-0

Branka: Pavlečko. Rozhodčí: Borek, Špička ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 0:0.

Sokol Miřetice: Hanuš – P. Čáp, Rek, Kopecký, Semrád – Jantač, Pavlečko, K. Čáp, Lhoták - J. Hájek, Houdek. Střídali: L. Kamarýt, P. Hájek, Lalouček.

Sokol Jírovice: Ellschlöger – Sahula, Borkovec, D. Stibůrek, Beneš – Macháček, Pokorný, Kulda, Krákora – Hořejší, Hovorka. Střídali: F. Stibůrek, Pěkný.