Jdi na obsah Jdi na menu
 


Miřetice - Trhový Štepánov 4-1

20. 6. 2011

 

Utrápená výhra

V posledním kole okresního přeboru jsme přivítali na našem hřišti odvěkého rivala Trhový Štěpánov. Oba týmy měli záchranu v soutěži zajištěnou a proto tak i k zápasu přistoupili. Naše sestava se zúžila pouze na 12 hráčů. Jako v každém domácím zápase jsme hráli na vítězství, které už delší dobu doma nepřicházelo.

Zápas začal opatrně, sice jsme první čtvrthodinku, měli více míč na svých kopačkách, ale k většímu ohrožení branky nedošlo. Od dvacáté minuty nás začal Štěpánov tlačit a my si nevěděli rady jak proti nim hrát. Jednu šanci hostů vychytal gólman Hanuš a druhou nebezpečnou střelu napálil střední záložník hostů do boční sítě. Paradoxně jsme, ale gól dali my, i když nás Štěpánov stále tlačil. Výborně jsme zakombinovali a v 28mé minutě vyzval Pavlečko  Kamarýta, ten sám před gólmanem ještě předložil míč Jiřímu Jantačovi a vedli jsme 1-0. Hosté dále tlačili, ale zase my z toho těžili. Po skvělé přihrávce Pavlečka za obranu soupeře šel sám na branku Láďa Kamarýt a míč uklidil kolem gólmana Steinera s přehledem k tyči. Do konce poločasu se nehrál nějaký pohledný fotbal jako po celou dobu první půle, ale opět jsme pěkně zakombinovali a po vysunutí krásným lobem za obranu hostí s přehledem zakončil Karel Čáp. Do kabin se tak šlo za stavu 3-0, i když hra to mu moc neodpovídala.

Druhá půle začala zajímavou blamáží v štěpánovských řadách, když odstoupil ze zápasu gólman Steiner a do branky musel stoper hostí. Už tento fakt napovídal přístupu hráčů k poslednímu kolu, když už měli soutěž zachráněnou. U nás nahradil Petr Seidl Zdeňka Lhotáka. Oba týmy po celou druhou půli hráli  špatně. Tento zápas nebyl hodem okresního přeboru. Každý tým si vytvořil řádku nebezpečných šanci a oba taky jednu proměnili. Na domácí straně zvýšil v 75té minutě z hranice velkého vápna na 4-0. Karel Čáp, po přiťuknutí míče Jirkou Jantačem. Poté hrál rukou mimo vápno gólman Hanuš a po vlastním přání dostal červenou kartu. Do branky šel nejmenší hráč Miřetic Vláďa Houdek, jednou zasáhl pěkně, ale  pět minut před koncem inkasoval a Štěpánov snížil na 4-1. Do konce zápasu se už nic důležitého nestalo a tak jsme po delší době doma vyhráli.

Zápase nenabídl moc fotbalové krásy. Spíše oba týmy s vidinou jisté záchrany si zápas jen tak odehráli a nedali do zápasu úplně vše. I přes tento fakt jsme asi zaslouženě vyhráli a ve výsledné tabulce okresního přeboru obsadili 9té místo.

Miřetice – Trhový Štěpánov 4:1

Branky: K. Čáp 2, Jantač, Kamarýt - Vobecký. Rozhodčí: Míka. ČK: 1:0. Diváci: 60. Poločas: 3:0.

Sokol Miřetice: Hanuš – Rek, Kopecký, Mašek, P. Čáp – Jantač, Pavlečko, K.Čáp, Lhoták – Kamarýt, Houdek. Střídali: Seidl, Hájek


Sokol Trhový Štěpánov: Steiner – Jakoubek, Zikmunda, Trpšovský, Janoušek – Vobecký, Klaus, Zahradník, Rytina – P. Provazník, Frühauf. Střídal: Novotný.