Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zdislavice - Miřetice 1-0 (0-0)

16. 5. 2011

 

Prohra v derby

 

Klasické derby ve Zdislavicích nabídlo 21. Kolo okresního přeboru. Do zápasu jsme museli nastoupit bez řady hráčů základní sestavy. Hrát nemohli Petr Seidl, Josef Kopecký, Vladimír Houdek, Jan Mašek a Zdeněk Lhoták dorazil až v průběhu prvního poločasu. Trenér tak neměl starosti koho do zápasu nasadit, protože i s ním nás bylo jedenáct.

K zápasu jsme přistoupili opatrně. Soustředili jsme se hlavně na bránění a rychlé protiútoky. Zdislavičtí byli oproti nám v dobré sestavě, proto se v úvodu ujali role favorita a snažili se dobývat naší obranu. V 5té minutě neudržel Hany prudký, přizemní centr domácích, ale Kupsa se v malém vápně dobře nezorientoval a my jsme míč se štěstím odkopli. O deset minut déle Pavel Žák nastřelil břevno. Z proti útoku jsme dobře zakombinovali a Jirka Jakl šel sám na gólmana domácích, ale míč napálil mimo branku. V 25 minutě, po další naší rychlé kombinaci, šel sám na branku z levé strany Kuba Hájek, ale taky zamířil mimo. Po půl hodině hry musel střídat Jirka Jakl, který si poranil stehenní sval. Na hřiště nastoupil již přítomný Zdeněk Lhoták. Po zbytek poločasu si domácí udržovali mírnější převahu, ale větší příležitosti si nepřipravili a tak se šlo do kabin za stavu 0-0.

V druhé půli nastoupil za hrajícího trenéra Mirek Lalouček, který dorazil ze zápasu béčka společně s Jardou Hejným. Po celou dobu poločasu se hrál vyrovnaný fotbal a velké šance na obou stranách nebyli moc k vidění. Nejvíce domácím narušoval rozehrávku velmi aktivní Vláďa Pavlečko, který vybojoval nespočet balónů a založil neméně rychlých protiútoků, které však byli bez gólového efektu. Jedinou vážnou chybu v druhém poločase udělala naše obrana pět minut před koncem, když nechala na hranici velkého vápna osamoceného kapitána domácích „Kubálka“ a ten nabídnuté šance s přehledem využil. Na zvrácení už bylo pozdě a domácí tak vyhráli 1-0.

Ve splácané sestavě jsme nebyli o moc slabší nežli domácí. Nehrál se sice pohledný fotbal, ale nasazení a bojovnost obou týmu, dali tomuto derby zajímavý náboj. Jen škoda, že jsme před koncem udělili chybu a přišli tak o cenný bod z hřiště soupeře.

 

Zdislavice - Miřetice 1-0

Branka: Kubálek. Rozhodčí: Platil. ŽK: 1:4. Diváci: 60. Poločas: 0:0.

Sokol Zdislavice: Klenot – A. Janovský (57. Müller), Sedlák, T. Bouček, Jirka – Žák, P. Bouček, Müller, Pecháček (86. D. Jankovský) – Kupsa (46. Vrbický), Kubálek.

Sokol Miřetice: Hanuš – P. Čáp, Rek, K. Čáp, Semrád – Kamarýt, Pavlečko, Jantač, J. Hájek - P. Hájek (46. Lalouček, 85. Hejný), Jakl (36. Lhoták).