Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jankov - Miřetice 3-1

11. 4. 2012

První jarní prohra

V prvním jarním zápase na půdě soupeře jsme zavítali na hřiště nováčka z Jankova. Na podzim jsme Jankov doma porazili s přehledem 4:1. K jarnímu zápasu chyběl zraněný Petr Čáp a omluvené duo Jan Mašek, Karel Semerád. V roli soupeře, který porazil doma první dva týmy tabulky, jsme mohli být považováni za favorita. Avšak jako ke každému venkovnímu zápasu jsme přistoupili obezřetně a s touhou aspoň bodovat.

Zápas byl v první půli vyrovnaný. Nejprve si vytvořili dvě slibné šance domácí, ale ani s jednou neuspěli. Kolem poloviny poločasu jsme dominovali spíše my. Martin Fialka v útoku výborně držel balón a vybojoval spoustu standardních situací, které jsme nevyužili. Kolem 30té minuty vyzval Josef Kopecký Zdeňka Lhotáka a ten střelou podél gólmana trefil tyč. Těsně před koncem poločasu vybojoval míč v obraně domácích Jakub Hájek. Postupoval sám na brankáře domácích, ale pouze ho nastřelil. Poločas tak skončil 0:0.

Druhá půle začala lehkou územní převahou domácích, kterým ani tak nepomohla jejich hra, ale spíše naše chyby v rozehrávce. První branka přišla kolem 60 minuty, když Pavel Rek chtěl odkopnout balón z „voleje“, ale spatně trefeným míčem vyzval domácího útočníka Říhu, který Michala Hanuše prostřelil. Další chybu jsme udělali kolem 70té minuty. Karel Čáp při rohovém kopu zaspal, čehož využil přesnou hlavičkou domácí kapitán a zvýšil na 2:0. Od té chvíle jsme se začali diskutovat s rozhodčím Rathanem, který zápas nevedl zrovna objektivně. Diskutováním jsme si ho rozhádali a ten do konce zápasu pískal proti nám. Nejprve neodpískal evidentní penaltu na Kamarýta a poté nechal několik zákroků na naše hráče bez povšimnutí. V 80té minutě jsme snížili na 2:1, když centr Jakuba Hájka krásně zakončil domácí obránce. Naší nemohoucnost v druhé půli potrhl Petr Seidl, který těsně před koncem zápasu našel přesně za obranou opět útočníka Říhu a ten zvýšil na konečných 3:1.

Před zápasem jsme si říkali, že to bude o prvním gólu. My v první půli měli dvě obrovské šance, ale neproměnili jsme je. Domácím jsme ve druhé půli pomohli vlastními chybami k vsítění všech branek a ty si za bojovný výkon výhru zasloužili.

Jankov – Miřetice 3:1

Branky: Říha 2, Skála – vlastní (Jakub Hájek). Rozhodčí: Rathan. ŽK: 1:3. Poločas: 0:0.

Jankov: Nerad – Hameršmíd, D. Čermák, Volf, Peroutka, Vrzal,  Říha, Horčička, Balík, Skála Uhliar. Střídali: M. Čermák, D. Ždych, Kratochvíl.

Miřetice: Hanuš – Seidl, Rek, Kopecký,Čáp -  Kamarýt, Jantač , Lhoták - Fialka, Houdek,J. Hájek . Střidali: Lalouček, Laskoš, P. Hájek.