Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jírovice - Miřetice 2-1

20. 6. 2012

 

Poslední prohrané kolo 

 

V posledním kole okresního přeboru jsme zavítali na hřiště Jírovic. Domácí jsme na podzim porazili 2:0. K jarnímu zápasu chyběli omluvení Michal Hanuš, Pavel Rek, Vladimír Houdek a zranění Zdeněk Lhoták, Jan Mašek. Absencí tudíž bylo opravdu hodně a navíc další 4 hráči měli v nohám zápas „béčka“ v Libouni. I přes tento fakt jsme se chtěli rozloučit se sezónou bodově.

Zápas začal vyrovnaně. My hráli od zadu a čekali na chyby soupeře. Domácí se snažili nás dostat pod tlak, ale naše obrana a dobrá rozehrávka v zadu jim to nedovolila. Kolem 20. minuty se poprvé zaskvěl náš náhradní gólman, když chytil parádní střelu zpoza vápna. Ani my jsme nezaháleli v útoku, když za obranu naběhl Kamarýt, poté přihrál pod sebe na malé vápno Vondráčkovi, ale ten místo zakončení míč špatně zpracoval a obrana vše odvrátila. Po celý zbytek poločasu jsme drželi míč hlavně my, ale další výrazné šance jsme si nevytvořili. Naopak sám na gólmana běžel po chybě Karla Čápa nejlepší střelec Jírovic Sahula, ale náš gólman nás opět podržel. Poločas tak skončil 0:0.


Do druhé půle jsme šli s odhodláním zabojovat a zkusit vyhrát, protože jsme v první půli byli značně lepší. Druhé dějství začalo šancí Jakuba Hájka. Ten šel sám na gólmana, ale míč si moc předkopl a domácí brankář vše zachránil. Kolem 60. minuty za brutální faul dostal hráč Jírovic pouze žlutou kartu. Tento fakt evokoval hráče Jírovic k agresivnější hře. Další tři tvrdé zákroky předvedl Ctibůrek, který se choval na hřišti jako by ho právě pustili z pavilonu opic. Po jednom z jeho faulů padl náš první gól, když se parádně trefil ze standardní situace Fialka. My jsme do té doby i přes všechny fauly hráli lépe, ale poté jsme se více soustředili na ubohé počínání hlavního sudího Garaji ml., který jen čekal, kdy nám stopeři domácích přerazí nohy. Pět minut po vstřeleném gólu vzal zodpovědnost na sebe Sahula, povodil si 3 naše obránce a poslal míč k tyči. My dále hráli lépe, ale opět nás rozhodil další brutální faul, který opět posoudil sudí pouze na žlutou kartu. Kolem 70. minuty vykopli z brankové čary obránci domácích jasný gól. Z vší agresivity se povedla domácím ještě jedna akce a střídající Macháček otočil zápas na 2:1. My stále drželi více balón, a když se ani neprosadil Josef Kopecký, kterému vyhlavičkovali střelu z branky domácí obránci, tak zápas skončil 2:1.

 

V zápase šlo doslova o nohy. To, že jsme hráli lépe a i přesto prohráli nám ani nevadilo. Hlavně jsme byli rádi, že můžeme dojít na rozlučku se sezónou po svých. Děkujeme rozhodčímu Garajovi, který zápas absolutně nezvládl, jeho počínání bylo opravdu ubohé a nehodné rozhodčího okresního přeboru. I vedoucí mužstva domácích se nám po zápase omluvil, jak za hru jejich obránců, tak za výkon sudího, který dle něj měl dát za ten první zákrok červenou a zápasu by to nastavilo jinou laťku. Zápas i tak jsme mohli vyhrát, protože jsme byli lepší, ale koncovka opět vázla. Nakonec jsme obsadili až 10. místo v tabulce okresního přeboru. Můžeme se jen těšit na novou sezónu, ve které se náš fotbalový tým pokusí vydat jiným směrem a zabojovat o nejvyšší pozice.

JÍROVICE – MIŘETICE   2:1

Branky: Sahula, Macháček – Fialka. Rozhodčí: Garaja Miroslav ml., Pessr Zdeněk, Žaba Jiří. ŽK: 2:1. Diváci: 37. Poločas: 0:0.

Jírovice: Ellschlöger – Beneš, Kulda, Pazdera, Bubeník, Borkovec, Sahula, D. Stibůrek, Klepl, F. Stibůrek, Pokorný. Střídali: Macháček, Malknecht, Krákora.

Miřetice: Odler – P. Čáp, K. Čáp, Kopecký, Seidl - Vondráček, Jantač, Semrád, Kamarýt - J. Hájek, Fialka. Střídali: Laskoš, Lalouček, P. Hájek.