Jdi na obsah Jdi na menu
 


Maršovice - Miřetice 2-1

5. 6. 2012

Blamáž se sestavou

V 24. Kole okresního přeboru jsme zavítali na hřiště Maršovic. Domácí nás na podzim doma porazili jasně 1:4 a jako první vyhráli na naší jinak téměř nedobytné půdě. Do jarního zápasu jsme jeli pouze v 11i a bez trenéra. Chyběli zranění Jan Mašek, Zdeněk Lhoták a omluvení Petr Seidl, Karel Semerád. Zbytek miřetických fotbalistů jeli s béčkem do Pravonína, včetně trenéra áčka Pavla Hájka, aby jich bylo také 11. Nakonec jsme aspoň vzali na lavičku dlouhodobého fanouška a bývalého hráče Láďu Kotrče, který zastal funkci trenéra. Do zápasu jsme šli s tím, že nemáme co ztratit a hlavně jsme nechtěli udělat ostudu s ohledem na naší slepovanou sestavu .

Maršovice na naše očekávání nenavázali a nehráli zrovna nebezpečně, proto jsme spíše ohrožovali branku soupeře my.  Zprvu jsme moc neosmělili v útoku, ale kolem 15 minuty vystřelil nebezpečně Tomáš Vondráček těsně vedle. V 25 minutě Jakub Hájek se prosmýkl kolem obránců a z úhlu nastřelil gólmana domácích. Poté neuspěl ani Martin Fialka, který po průniku středem hřiště vystřelil z hranice velkého vápna těsně nad. Domácí se snažili hrát většinu akcí po stranách, ale až na jeden nebezpečný centr a následnou dorážku těsně vedle, si téměř nic nevytvořili. Kolem 35 minuty zatáhl míč po lajně Jakub Hájek, přihrál pod sebe a Josef Kopecký branku lehce přestřelil. Těsně před koncem poločasu jsme se, ale dočkali. Martin Filalka vybojoval balón na Vláďu Houdka. Ten z první vyslal Martina do útoku, který si při sólu položil gólmana a dal gól do prázdné branky na poločasových 0:1.


Do druhé půle jsme šli s odhodláním udržet nulu a hlavně udržet fyzické síly, kterých někteří kulturně odrovnání spoluhráči z včerejší noci, neměli dost. Druhé dějství se odehrálo téměř celé na naší polovině. Domácí si vytvořili několik šancí, ale téměř vždy vše skvěle vyřešil náš gólman Hanuš. My jsme hrozili pouze z rychlých brejků. Jednou těšně nedosáhl na přihrávku Kamarýta před brankou domácích Vláďa Houdek. Podruhé šel sám na branku Martin Fialka lehce z úhlu, ale gólmana domácích přímo nastřelil. Domácí nadále tlačili a poté co vystřídali 3 hráče, se dočkali. V 81. minutě po rohovém kopu se prosadil domácí stoper a dal domácím naději na 3 body. Remízový stav jsme drželi zuby nehty až do 3tí minuty nastavení, kdy v poslední standardní situaci zápasu, míč propadl skrz obranu a překvapil i našeho gólmana. Zápas tak skončil 2:1.
 

V improvizované sestavě jsme dlouho bojovali, ale nakonec naše síly a štěstí nevydrželi. Byla to škoda, protože v první půli jsme byli nebezpečnější a i v druhé jsme mohli vedení navýšit. Každopádně domácí si za vítězstvím celý druhý poločas šli a nakonec ho i urvali. Remíza by zápasu asi slušela víc, ale nedá se nic dělat. Na tento zápas, však budeme dlouho vzpomínat, protože v takhle slepované sestavě a bez trenéra, kde navíc půlka týmu byla kulturně zřízena, jsme opravdu ještě nehráli. 

Maršovice - Miřetice 2:1 

Branky: 81. Pauer, 90 (+2) Šach – 45. Fialka. Rozhodčí: Míka Ladislav, Rathan Jaromír, Filip Roman. ŽK: 2:0. Diváci: 50. Poločas: 0:1.  

Maršovice: Fillip – Miloš Procházka (52. Zderadička), Pauer, T. Procházka, Řezníček - Zd. Šetina (52.  Šach), Bartoš, Zavadil, St. Šetina (70. M. Hašek) – Fišer, Bára.  

Miřetice: Hanuš – P. Čáp, Rek, Kopecký, K. Čáp  - Kamarýt, Fialka, Jantač, Vondráček - Hájek, Houdek.