Jdi na obsah Jdi na menu
 


Miřetice - Jírovice 2-0

22. 11. 2011

Vítězné poslední podzimní kolo

 

V posledním kole podzimní části sezóny jsme přivítali na domácím hřišti tým z Jírovic. V případě výhry jsme se mohli na hosty bodově dotáhnout. V sestavě chyběl pouze Petr Čáp. Jinak se na domácím hřišti předvedla jedna z nejlepších sestav, co na podzim zde hrála. S ohledem na tyto všechny faktory jsme do zápasu šli s jasným cílem. Pokusit se vyhrát a přezimovat na lepším postavení v tabulce okresního přeboru.

Od první minuty jsme hráli obezřetně a snažili jsme si vytvářet územní převahu. První povedená akce přišla v 5. minutě, kdy přihrávkou vyzval Jiří Jantač Pepu Kopeckého, který postupoval sám na gólmana a s přehledem zakončil. Po vstřeleném gólu jsme se dále drželi taktiky a kontrolovali hru. Hosté se v útočení moc neosmělili. Hlavní příčinou bylo dobré bránění nejlepšího střelce Jírovic Sahuly a po dlouhé době kvalitní rozehrávka našich středních záložníků. V průběhu první půle jsme si vytvořili ještě pár náznaků šancí, ale k většímu ohrožení branky hostů již nedošlo. Důležitý moment první půle se udál kolem 30. minuty, kdy byl vyloučen Zdeněk Lhoták a my jsme museli dohrávat o deseti. Půle skončila zaslouženě 1-0.

Druhou půli jsme se snažili hrát stále svoji hru a především díky výborné práci v útoku Martina Fialky. Jsme i o deseti drželi balón v útočné fázi a nebylo znát, že by nás bylo a jednoho méně. Hosté byli takřka bezzubí a nevytvářeli si žádné šance. V 75. Minutě musel po svalovém zranění střídat střelec jediné branky Josef Kopecký. Do hry se tak dostal čerstvý Jakub Hájek. Hned několik minut po nástupu se zapojil do kombinace. Nejprve si parádně povodil 5 Jírovických hráčů Vláďa Houdek, přihrál Hájkovi, ten prostrčil na Jantače, který s přehledem zakončil k tyči. Zápas se dohrával ve stejném duchu jako po celou dobu hry. Do konce utkání jsme však mohli ještě navýšit skóre. Nejprve Jakuba Hájeka vychytal hostující gólman a v poslední minutě po odraženém balónu střílel Mirek Lalouček, ale obránce vykopl míč z brankové čáry. Zápas tak skončil 2-0.

Jírovice jsme prakticky k žádnému ohrožení branky nepustili. Hru jsme celý zápas kontrolovali a i o deseti jsme hosty přehrávali. Výhra proto byla zasloužená. Splnili jsme tak náš cíl a přezimujeme na 11. místě tabulky. Sice to není ideální postavení ale s ohledem na vyrovnanost tabulky a průběh celého podzimu za tuto pozici můžeme být ještě rádi.

Miřetice – Jírovice 2:0

Branky: Kopecký, Jantač. Rozhodčí: Konvička. ŽK: 1:2. ČK: Lhoták (M). Diváci: 50. Poločas: 1:0.

Miřetice: Hanuš – K. Čáp , Rek, Seidl, Mašek – Semrád, Jantač, Kopecký, Lhoták  - Houdek, Fialka. Střídali: Kamarýt, Hájek, Lalouček.

Jírovice: Ellschlöger - Kořínek, Borkovec, Beneš, Bubeník – Sahula, Pokorný, Klepl, Krákora – Pazdera, Hořejší. Střídali: Stibůrek, Pěkný, Malknecht.