Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pravonín - Miřetice 1-1

24. 4. 2012

První jarní bod venku

V 18. kole okresního přeboru jsme zavítali na pro nás velmi známé hřiště. S Pravonínem již 3 roky trénujeme a všichni se dobře známe. Na podzim jsme s nimi doma remízovali 2:2. K jarnímu zápasu chyběl pouze zraněný Petr Čáp, který se stal „předsedou fanklubu“ aby mohl pomoci týmu i mimo hřiště. Chtěli jsme získat první jarní body venku, tudíž jsme hráli na vítězství.

Zápas jsme začali lépe my. Dobře jsme kombinovali, ale téměř bez efektu. Za zmínku stojí dva centru z 20 minuty do vápna Pravonína, ale ty nikdo neumístil do brány. Domácí si za celý první poločas nevytvořili žádnou vážnou šanci. Pouze lehce nepřesnou střelu vyslal Tomáš Babický z 30 metrů. Kolem 25minuty se nepříjemně srazili naši hráči, brankář Michal Hanuš a Zdeněk Lhoták. Střet nevypadal vůbec hezky. Zdenda si odnesl podlitiny na tváři a gólman zase podezření na zlomený nos. Oba, ale celý zápas i přes zranění dohráli. Ústřední moment první půle přišel kolem 40 minuty. Karel Čáp vystřelil standardní situaci z hranice vápna. Gólman Doškář míč vyrazil před sebe, kde byl náš nejlepší střelec jara Petr Seidl a ten z dorážky nezaváhal. Poločas skončil 0:1.

Druhý poločas začal podobně jako první a my byli aktivnější, ale opět bez velkých šancí. Pouze zajímavou střelu vyslal Pepa Kopecký z 25 metrů. Od 60 minuty jsme přestali hrát přesně a domácím tak zlehčili práci v útoku. Ty začali kousat a vytvářeli si menší šance, které zprvu nevyužili. V 75 minutě se, ale dočkali. Moravec přihrál balón efektně na hranici šestnáctky a Michal Hoch poslal z první prudký míč pod naším gólmanem do branky. Domácí se snažili ještě zápas zvrátit, ale nebezpečné centry neproměnili. Naopak 5 minut před koncem mohli inkasovat po přihrávce Karla Čápa, pronikal Kamarýt na branku domácích, ale šanci dobře nevyřešil. Zápas tak skončil zaslouženě pro obě strany remízou 1:1.

Na týmech bylo vidět, že se dobře znají. Zápas byl hlavně boj o střed hřiště, kde každý měl svou část utkání lepší. Remízu nakonec brali oba týmy a v přátelském duchu se rozloučili, i když během zápasu občas někteří nervy neudrželi. Ještě bych chtěl pochválit fanoušky Miřetic, kteří přijeli v hojném počtu a po celou dobu mohutně náš tým povzbuzovali v čele s Petrem Čápem.

Pravonín - Miřetice 1:1

Branky: Michal Hoch – Petr Seidl. Rozhodčí: Rezek Milan, Žarnecki Robert, Cacák Milan. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 0:1.

Pravonín: Doškář – Cibulka, T. Babický, Hoch, Kodeda, Lejček, Moravec, Hrubeš, Ondrák, Janáček M. Babický. Střídali: Březina, P. Studnička, Veselý.

Miřetice: Hanuš – Semrád, Rek, Kopecký,Seidl - Lhoták, K. Čáp, Jantač - Hájek, Houdek, Fialka. Střídali: Kamarýt, Lalouček, Mašek.