Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chocerady - Miřetice 0-3

27. 5. 2013

První jarní výhra na venkovním hřišti

V dvacátém třetím kole okresního přeboru jsme zavítali do Chocerad. K zápasu chyběl omluvený Karel Semerád, Josef Kopecký, Vladimír Houdek, vykartovaný Miroslav Filip a zraněný Petr Seidl. V Choceradech jsme chtěli protrhnout naše jarní trápení na hřištích soupeře a potvrdit tak první místo tabulky.

Zápas jsme začali náporem. Hned v první minutě dostal míč na velké vápno Jakub Hájek, ale místo přihrávky na osamoceného Vojtu Přitasila, vyslal první slabou navštívenku na domácího gólmana. Dále jsme hráli aktivně a zaslouženě se radovali z vedení, když Jiřího Kamarýta přízemní standardní situace našla volného Vojtu Přitasila a ten sám před gólmanem Holubem s přehledem zakončil. Následně jsme chtěli navýšit vedení, ale po přihrávce Ladislava Kamarýta střílel osamocený Milan Zajíc vedle. Zanedlouho dostal na malé vápno přihrávku Jiří Jantač, ale pouze trefil ruku gólmana domácích. Poté zahrozili z brejku domácí, ale po sólu útočníka byl Michal Hanuš na místě a šanci lapil. V cca 30. minutě se po sólu neprosadil ani náš nejlepší střelec Jiří Kamarýt. Kolem 35. minuty jsme se ale dočkali. Krásný podkopnutý balón poslal za obranu Karel Čáp, Milan Zajíc efektně zpracoval míč na prsa, přehodil gólmana domácích a zakončil do prázdné branky. Do konce poločasu jsme dále hráli lépe než domácí, ale branka již nepadla. Poločas tak skončil zaslouženě 0:2.

Druhý poločas jsme začali pasivně a domácí si vytvořili pár závaru před brankou. Po pěti minutách jsme opět převzali iniciativu my. První šance zastavili dva malé offsidy Vojty Přitasila a Jakuba Hájka. Prosadili jsme se až v 65. Minutě, kdy po rohu Martina Fialky skóroval Jiří Jantač. Poté pobavil tribuny náš nadaný šestnáctiletý hráč Vojtěch Přitasil. Při bránění vybojoval balón, obešel jednoho hráče a po pěkné přešlapovačce posadil na zadek druhého protivníka a i domácí fanoušci mu za tento kousek ve stoje zatleskali. Do konce zápasu jsme měli ještě pár šancí, ale při sólu Milan Zajíc nastřelil gólmana a Karla Čápa na poslední chvíli po průniku středem zfauloval domácí obránce. Zápas tak skončil 0:3.

Zápas jsme ovládli a zaslouženě vyhráli. Domácí neměli moc jasných příležitostí na vstřelení gólu. Vytvořili si jen několik střel a těžili spíše z rychlých brejků a našich drobných zaváhání v obraně. My hráli kombinačně a měli jsme více jasných příležitostí ke skórování. Uhráli jsme tak první jarní výhru na hřišti soupeře a doufejme, že nám tento trend do konce soutěže vydrží a nalezneme naší podzimní formu.

Chocerady - Miřetice 0:3 

Branky: V. Přitasil, Zajíc, Jantač. Rozhodčí: Mikolášek Jiří, Malíř Petr, Macháček Martin. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 0:2.

Chocerady: Holub – L- Javůrek, L. Javůrek st. (66. Zeman), M. Javůrek, Benák – Bürgel, Pešta, Kůdela, Soukup – Pavlíček (82. Židik), Pospíšil. 

Miřetice: Hanuš – Zajíc, J. Přitasil, K. Čáp, P. Čáp, - L. Kamarýt (60. Jandák), J. Kamarýt, Jantač (85. P. Hájek), V. Přitasil, - J. Hájek (75. Lalouček), Fialka.