Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dolní Kralovice - Miřetice 1:1

11. 6. 2013

Na jaře se venku nedaří!

V dvacátém pátém kole okresního přeboru jsme zavítali do Dolních Kralovic. K zápasu nám chyběl omluvený Martin Fialka, Josef Kopecký, Petr Čáp a zraněný Petr Seidl. Domácí pořád musí myslet na záchranu. My naopak potřebovali body v boji o první místo. Proto se dal očekávat velký boj o každý kousek hřiště.

Zápas jsme začali dobře. Hned ve 4. minutě se protáhl po křídle Vojtěch Přitasil, přihrál pod sebe na Jirku Jantače, který nastřelil tyč, ale míč se odrazil na penaltu k Mírovi Filipovi a ten nekompromisně zavěsil pod břevno. V 10. minutě jsme mohli navýšit, ale Jiří Jantač nastřelil břevno. I nadále jsme měli více ze hry, ale odražený míč Jakub Hájek z malého vápna nedostal do branky. Domácí spíše těžili z nakopávaných míčů a za první půli si vytvořili jen pár závarů. Petr Vacík, ale jednou musel brabůrně zasáhnout proti střele z 25 metrů. Dále jsme se snažili navýšit skóre, ale vázla finální přihrávka. Poločas tak skončil 0:1.

Druhá půle byla více o bojovnosti. Domácí přitvrdili a my jsme se tomu bohužel přizpůsobili. Kralovice šťastně srovnali skóre již v 51. Minutě, když balón za obranu netrefil Karel Čáp a Pitelka sám před Vacíkem zakončil s přehledem. Nám to, ale nedalo a hned v zápětí se prokličkoval do vápna Vojta Přitasil, ale domácí gólman ho parádně vychytal. Poté Milan Zajíc z podobné pozice nastřelil tyč. Poslední dvacetiminutovka už moc fotbalové krásy nenabídla. Spíše bylo vidět několik ostrých faulů a žlutých karet, jak na naše hráče, tak na domácí. Nešťastný moment přišel v 75. minutě, když se srazil domácí gólman s nabíhajícím Jiřím Kamarýtem. Domácí tento zákrok přehnaně obraceli na likvidační, ale byl to nešťastný střet, protože oba hráči sledovali balón a jeden o druhém nevěděli. Domácí gólman byl po několika minutách na nohách a dokonce zápas dochytal. Za co musí sklidit naše uznání. Zápas se pak už dohrával na půlce domácích, ale bohužel žádný z náznaků šance jsme nedotáhli do konce. Zápas tak skončil 1:1.

Zápas byl plný osobních střetů. Domácí na naší kombinační hru neznali ze začátku recept, ale tvrdostí naší hru narušili a my se přizpůsobili. Zápas skončil asi zaslouženou remízou, i když převaha byla na naší straně, ale když se neproměňují šance, slavit se nemůže. Zdramatizovali jsme tak boj a můžeme se jen těšit na poslední dva domácí zápasy, které rozhodnou zda první příčku udržíme a budeme slavit postup do I. B třídy.

Dolní Kralovice - Miřetice 1:1 

Branky: Pitelka – Filip. Rozhodčí: Svoboda Pavel, Irion Roman, Cacák Milan. ŽK: 3:4. Diváci: 80. Poločas: 0:1.

Dolní Kralovice: J. Doležal – Prchal, Mareš (46. Jan Marušák), Mar. Dvořák, Roháč – Vošický, Vrkoslav, Pitelka, Malina – Boček (75. Holba), Rud. Šaman (85. Maršoun). 

Miřetice: Vacík – Zajíc, Čáp, J. Přitasil, Semerád - Lhoták (75. L. Kamarýt), J. Kamarýt, Jantač, V. Přitasil (87. Jandák) - Filip, Hájek.