Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mezno - Miřetice 2-0

9. 4. 2013

Zaváhání na úvod jarní části sezóny

    V šestnáctém kole okresního přeboru jsme zavítali do Mezna. K zápasu chyběli omluvení Karel Semerád a nemocný Petr Seidl. Na začátek jarní části sezóny jsme chtěli navázat na podzimní formu a slavit další výhru na půdě soupeře.
 
    Zápas jsme začali špatně. Na podmáčeném terénu se nám špatně kombinovalo. Přesto jsme si vytvořili první šanci, ale střela Martina Fialky šla těsně vedle. Domácí se hned v 5. minutě z prvního vážnějšího útoku prosadili. Po zaváhání naší obrany dostal za obranu pěknou přihrávku Šimák a na vzdálenější tyč prostřelil Vacíka. My jsme se nadále tlačili do útoku, ale na naší útočné polovině se nedalo dobře kombinovat, a proto jsme hráli převážně nakopávané balóny dopředu, což není naší hře vlastní. I tak jsme si vytvořili ještě řadu šancí. Při první Jantač mířil vysoko nad branku, při druhé Jiří Kamarýt nevystřelil dostatečně tvrdě a když se neujala ani jedna z nadějných standardních situací v podání Miroslava Filipa do kabin se šlo za stavu 1:0.
 
    Druhý poločas jsme měli možnost hrát na méně podmáčené útočné polovině, proto jsme doufali, že si konečně zahrajeme fotbal. Domácí, ale měli lepší nasazení a naše pokusy o kombinaci dobře eliminovali. Měli jsme několik závarů, ale až kolem 70. minuty přišla první velká šance. Jiří Kamarýt dostal míč na hranici penalty a vstřelil hlavou gól, který nebyl pro údajný offside uznán. Domácí v cca 80. minutě utekli ve čtyrech na dva a po šťastném zastavení míče v bahně se prosadil opět Šimák. S našimi nadějemi to vypadlo bledě, ale v závěru jsme si vytvořili 3 tutové šance, do kterých se zapojili všichni střídající hráči. V první Vojta Přitasil sám na gólmana neuspěl. Při druhé Jakub Hájek z malého vápna přestřelil prázdnou branku. A nakonec po centru Ladislava Kamarýta se z malého vápna hlavou neprosadil ani Josef Přitasil. Domácí tak mohli slavit cenné body.
 
    Zápas se nám prostě nepovedl. Po kvalitní přípravě na umělé trávě ve Vlašimi jsme se dobře nepopasovali s podmáčeným terénem a navíc jsme měli smůlu v zakončení. Přesto jsme měli výraznější převahu, ale domácí díky vetší bojovnosti a trošce štěstí brali všechny body. Věřme, že to byl jen chvilkový výpadek a dále budeme předvádět, jako v podzimní části sezóny, ten nejlepší fotbal v okresním přeboru.
 
Mezno – Miřetice 2:0
 
Branky: Šimák 2. Rozhodčí: Platil Jaroslav, Bačinský Dušan, Urban Pavel. ŽK: 2:2. Diváci: 70. Poločas: 1:0.
 
Mezno: Doskočil – Skopec, Luk. Homola, Říha, Novotný – D. Homola, Lad. Homola, Kubec, Macko – D. Helma, Šimák. Střídali: Melcr, F. Helma. 
 
Miřetice: Vacík – Zajíc, Kopecký, K. Čáp, P. Čáp - Lhoták, J. Kamarýt, Filip, J. Přitasil - Fialka, Jantač. Střídali: Hájek, V. Přitasil, L. Kamarýt.