Jdi na obsah Jdi na menu
 


Miřetice - Chocerady 8-1

27. 11. 2012

Kanonáda na závěr podzimu

V odloženém desátém kole okresního přeboru jsme doma přivítali tým z Chocerad. K zápasu chyběli omluvení Karel Semerád, Lukáš Javorský, Josef Kopecký a zraněný Zdeněk Lhoták. Jako v každém domácím zápase jsme chtěli potvrdit naši současnou formu a přetavit jí v další výhru.

Zápas jsme začali výborně. Hned v první minutě byl faulován po pasu za obranu od Karla Čápa Martin Fialka, ale nejlepší střelec týmu Jiří Kamarýt penaltu neproměnil. V 5. minutě jsme se, ujali vedení Jirka Jantač z první nacentroval a jeho centr zapadl na zadní tyč gólmana hostí. Poté měl další šanci Jiří Jantač, ale v jednodušší příležitosti si dobře nepočínal. V 10 minutě byl na hranici velkého vápna faulován Miroslav Filip. Sám se postavil k exekuci, nastřelil zeď a Jakub Hájek odražený míč dotlačil do sítě. V 15. minutě nastřelil z 35i metrů míč Filip. Gólman hostí neudržel balón a Josef Přitasil míč dorazil do branky. V 30. minutě hodil dlouhý aut v tomto zápase velmi aktivní Miroslav Filip a Jiří Kamarýt dal hlavou svůj třináctý gól v sezóně. Do konce poločasu jsme měli neustále převahu, ale vstřelili jsme už jen jednu branku. Na poločasových 5:0 završil kapitán Karel Čáp z volného přímého kopu v poslední minutě poločasu.

Do druhého poločasu vstoupili opět aktivněji nežli hosté. V 50. minutě dostal za obranu míč Jiří Jantač, po sólu nastřelil tyč a míč dorazil Josef Přitasil. Poté se svého prvního gólu za áčko dočkal střídající Vojtěch Přitasil, který v 65. minutě po přihrávce od Jiřího Jantače s přehledem zvýšil na 7:0. V 75. minutě jízdu rodiny Přitasilových dovršil opět Vojtěch, když s klidem zakončil vyražený balón od gólmana hostí. Tento patnáctiletý hráč má před sebou velkou budoucnost a myslím si, že jak dorost ve Vlašimi, tak naše týmy dospělých, jsou pro využití jeho potenciálu málo. Poté jsme už přestali hrát a hosté nakonec ještě snížili na konečných 8:1.

Zápas jsme jasně ovládli. Pro hosty výsledek 8:1 byl ještě milosrdný, i když v posledních 15i minutách jsme přestali hrát, což by se nemělo stávat za jakéhokoliv stavu. Tímto výsledkem jsme si upevnili první místo v tabulce okresního přeboru a v jarní části se budeme snažit tuto pozici uhájit.

Miřetice – Chocerady 8:1  

Branky: J. Přitasil 2, V. Přitasil 2, Jantač, J. Kamarýt, Hájek, K. Čáp – Kůdela. Rozhodčí: Kromka Miroslav, Irion Roman, Filip Roman. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas: 5:0.  

Miřetice: Švingr – P. Čáp, K. Čáp, Seidl, Zajíc – J. Přitasil, J. Kamarýt, Filip, Jantač – Fialka, Hájek. Střídali: V. Přitasil, Lalouček, L. Kamarýt.  

Chocerady: Holub – Šmíd, Javůrek, Pospíšil, Bürgel, Mrázek, Kuželka, Pavlíček, Pešta, Mařinec, Kůdela. Střídal: Tusjak.