Jdi na obsah Jdi na menu
 


Miřetice - Přestavlky 8-1

20. 6. 2013

 

 Královská rozlučka s okresním přeborem

V dvacátém šestém kole jsme již měli jistotu prvního místa v okresním přeboru. Na naší rozlučku se soutěží přijel tým z Přestavlk. K zápasu chyběli omluvení Martin Fialka, Petr Čáp, Vojtěch Přitasil a zraněný Petr Seidl. Na lavičku trenér posadil i našeho nejlepšího střelce Jiřího Kamarýta, který víc jak půlku jarní části odehrál pod prášky s bolavými zády. Přestože jsme věděli, že budeme slavit bez ohledu na výsledek, trenér Kotora nás nabádal, ať se rozloučíme se ctí a domácí jarní vítěznou sérií.

Zápas jsme začali rozvážně a spíše se rozehrávali, protože v základní sestavě bylo několik hráčů B-týmu. Naštěstí Přestavlky nevyužili našeho poklidného startu a my se ujali vedení. Když Miroslav Filip rozehrál standartní situaci na přední tyč, kde byl Ladislav Kamarýt, který jemnou tečí překvapil hostujícího gólmana. Za nedlouho rozjel akci Pavel Jandák, když efektní přihrávkou křížem z první našel za obranou Ladislava Kamarýta a ten obešel obránce, ale bohužel přihrávku na osamoceného útočníka zblokovala obrana. Poté v cca 30. minutě vyslal pořádnou pumelici Miroslav Filip a pouze rozezvonil břevno. V 35. minutě jsme se radovali podruhé. Josef Kopecký poslal pas za obranu, který efektně zpracoval Jakub Hájek a střelou kolem gólmana protrhl svou jarní střeleckou smůlu. Do konce poločasu ještě zazlobili hosté, ale po střele z velkého vápna se zaskvěl Michal Hanuš. Poločas tak skončil 2:0.

Druhá půle začala naším náporem. Hned po 10 minutách vybojoval střídající Miroslav Lalouček balón, šel sám na gólmana a zvýšil na 3:0. Za nedlouho zase napřáhl z velkého vápna Miroslav Filip, ale jeho parádní střela opět skončila na břevně hostující branky. V 60. minutě na krátko rozehraný roh si převzal Milan Zajíc a famózní střelou do šibenice z rohu velkého vápna zvýšil na 4:0. Poté jsme stále měli více ze hry. Za obranu utekl Jakub Hájek a se štěstím zvýšil na 5:0. 15 minut před koncem se dočkal i střídající nejlepší střelec Miřetic Jiří Kamarýt. Po odraženém míči v málem vápně se nejlépe zorientoval a dorazil míč do prázdné branky. Poté svůj premiérový góle za A-tým vstřelil Štěpán Dubec. Dostal se za obranu a se štěstím po odrazu od gólmana zvýšil na 7:0. Devastaci hostí dokonal několik minut před koncem druhým gólem Milan Zajíc, když doklepl odražený míč do prázdné branky. Spásnou jízdu Miřetic pokazil až nastavený čas, kdy Karel Čáp špatně rozehrál. Soupeři šli 3 na dva, nejprve nastřelili břevno, ale dostali se zpět z míči a snížili na konečných 8:1.

Ze začátku to nevypadalo tak jednoznačně, ale nakonec jsme svojí kvalitu ukázali a zaslouženě se rozloučili se soutěží výhrou. Poté vypukli velké oslavy hráčů i fanoušků, protože cíl, který jsme si dali před sezónou, jsme splnili. Po deseti letech se opět zapojíme do bojů v I. B třídě. Doufejme, že kádr rozumně doplníme a v příští sezóně budeme hrát důstojnou roli i o soutěž výše.

Miřetice - Přestavlky 8:1 

Branky: Hájek 2x, Zajíc 2x, L. Kamarýt, Lalouček, J. Kamarýt, Dubec – Mrázek. 

Rozhodčí: Svoboda Pavel, Babický Michal, Dolejš Petr. Bez karet. Diváci: 60. Poločas: 2:0. 

Miřetice: Hanuš – Semrád, K. Čáp, Kopecký, Zajíc – J. Přitasil, Jantač, Filip, L. Kamarýt – Hájek, Jandák. Střídali: Lalouček, Dubec, J. Kamarýt.