Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přestavlky - Miřetice 1-5

19. 11. 2012

Dobytí Přestavlk

V třináctém kole okresního přeboru jsme zavítali do Přestavlk, kteří doma již 2,5 roku neprohráli. K zápasu chyběl omluvený Karel Semerád a zraněný Zdeněk Lhoták. Na zápas jsme nevyzbrojili pouze takticky, ale s autobusovým zájezdem přijelo i přes 40 fanoušků, kteří byli odhodlání být našim 12ým hráčem.

Zápas jsme začali výborně. Hned v 1. minutě nastřelil po standardní situaci pravou tyč Jiří Kamarýt. Poté Miroslav Filip z 20 metrů vypálil těsně vedle branky. V 17. minutě dostal míč za obranu Josef Přitasil, ale jeho střelu do protipohybu vystihl domácí gólman. V 25. minutě jsme se poprvé a zaslouženě radovali z branky na 0:1. Martin Fialka prostrčil na Jiřího Jantače a ten podél gólmana křížnou ránou vstřelil gól. Druhý gól přišel v 34 minutě a byl opravdu kuriózní. Milan Zajíc hodil aut na branku a chybující domácí gólman si tečoval míč do vlastní branky. Ještě do konce poločasu měl dvě gólové střely Lukáš Javorský, ale bohužel ani jedna se neujala. Domácí si za první půli vytvořili jen jeden náznak šance, ale za záchrannou brzdu zatáhl Karel Čáp a za faul na domácího útočníka viděl žlutou kartu. Poločas tak skončil 0:2.

Do druhého poločasu vstoupili opět aktivněji nežli domácí a hned v 46. minutě přehodil gólmana placírkou z 30 metrů Josef Kopecký a my tak vedli 0:3. Poté se domácí dostali do útoku, ale sérii 5 rohů jsme odvrátili. Přestavlky se dočkali až o pár minut později, když nastřelili Josefu Kopeckému ruku ve vápně a domácí hráč penaltu proměnil v 54. minutě. My na chvilkový výpadek z tempa jsme odpověděli větší aktivitou v útoku. Petr Seidl však Jantačovu výzvu neproměnil a následná dorážka už byla z offsidu. V 68. minutě jsme se, ale dočkali. Miroslav Filip poslal dlouhý aut na penaltu a do míče se položil famózními nůžkami Jiří Kamarýt a parádně zvýšil na 1:4, jak můžete vidět i na záznamu v sekci videa. Poté mohl navýšit i další střídající hráč Jakub Hájek, ale jeho střela šla těsně vedle. Výzvu fanoušků „My chceme bůra“ zachránil v poslední minutě přízemní střelou na teč Miroslav Filip a pohádka o tom jak Miřetice vyrazili do Přestavlk v plné síle, byla dokonána.

Domácí jsme jasně přehráli. Pouze dlouhými auty a střílenými rohy se vyhrát opravdu nedá. My jsme ukázali sehranost týmu, správnou taktiku, pěkné akce a v neposlední řadě i pořádnou podporu fanoušků, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat. Doufejme, že se bude v podobném duchu fandit i v dalších kolech a Miřetice budou dále předvádět ten nejlepší fotbal v okresním přeboru.

Přestavlky - Miřetice 1:5 

Branky: 53. P. Mrázek (z PK) – 21. Jantač, 31. Zajíc, 46. Kopecký, 68. J. Kamarýt, 90. (+ 3) Filip. Rozhodčí: Konvička Petr, Balík Petr, Frydrychovský Jiří. Diváci: 110. Poločas: 0:2.

Přestavlky: Toman – I. Novák, Berka, Pantoflíček, Pivoňka, Kučera, P. Mrázek, Vondrák, Dufek, Blokeš, Pohůnek. Střídali: M. Mrázek, Bursík.

Miřetice: Švingr – Čáp P., Kopecký, K. Čáp, Zajíc – Javorský, Filip, J. Kamarýt, Přitasil – Fialka, Jantač. Střídali: Seidl, J. Hájek, V. Přitasil.