Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trhový Štěpánov - Miřetice 2-3

21. 10. 2012

Vydřená výhra v derby

V devátém kole okresního přeboru jsme zavítali na půdu odvěkého rivala z Trhového Štěpánova. K zápasu chyběl pouze dlouhodobě omluvený Karel Semerád. Jako v každém zápase jsme chtěli vyhrát a udržet se v čele tabulky okresního přeboru.

Od první chvíle jsme se tlačili dopředu. Největší šance ze začátku byla střela Míry Filipa, který orazítkoval tyč. Poté následovalo ještě dalších několik šancí, ale žádné jsme nevyužili. Domácí ve 20. minutě udeřili po přetaženém trestném kopu a po velké skrumáži se ujali vedení 1:0. Nás to neodradilo od útočení. Nejprve jsme dobývali branku domácích bez efektu, ale nakonec vyrovnávající gól do šatny vstřelil Jiří Jantač.

Druhý poločas jsme se opět vrhli do útoku. Vývoj zápasu se obrátil po centru Javorského, když skóroval Zajíc. Po vstřelené vedoucí brance následovala první penalta, kterou zařídil Zajíc, ale bohužel zkušený kapitán Karel Čáp nedal. Poté jsme přestali hrát a to byla voda na mlýn Štěpánovu, když z ojedinělého brejku srovnali na 2:2. Nás to naopak pozvedlo a z našeho tlaku vznikla druhá penalta, opět na neudržitelného Zajíce. K ní se postavil Jiří Kamarýt a se štěstím proměnil. Do konce zápasu už vyložená šance nepřišla a my zaslouženě vyhráli 2:3.

Zápas se odehrál v napjaté atmosféře hodné místnímu derby. Domácí fanoušci chrlili nemístné poznámky na adresu našich hráčů a sudích. Euforie po odpískání dvou jasných penalt vyústila k pozápasovému napadení sudího Švejdy. Je to smutné, ale tady vždy fanoušci moc rozumu nepobrali. Přesto můžeme být rádi za zasloužené vítězství a obhájení prvního místa tabulky.

 

Trhový Štěpánov - Miřetice 2:3

Branky: Jiří Jantač, Milan Zajíc, Jiří Kamarýt. Rozhodčí: Švejda Václav, Svoboda Pavel, Malý Jiří. Poločas: 1:1. ŽK: 4:1. Diváci: 100. Poločas: 1:1.

Trhový Štěpánov: Vejvoda – Staněk, Janoušek, Škvor, Frühauf – M. Navrátil, Pánek, Červeňák, Kudyn – Kůžel, Steiner. Střídali: Skalický, Trpšovský, Vobecký.

Miřetice: Švingr – P. Čáp, Kopecký, K. Čáp, Zajíc – Javorský, Filip, J. Kamarýt, Přitasil – Fialka, Jantač. Střídali: Hájek, Seidl, V. Přitasil.