Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vrchotovy Janovice - Miřetice 1-1

23. 4. 2013

 Remíza v Janovicích

V osmnáctém kole okresního přeboru jsme zavítali do Vrchotových Janovic. K zápasu chyběl omluvený Karel Semerád, Zdeněk Lhoták a zraněný Vojtěch Přitasil. Na zápas jsme nevyzbrojili pouze takticky, ale s autobusovým zájezdem přijelo 30 fanoušků, kteří byli odhodlání být našim 12ým hráčem.

Zápas jsme začali aktivně a hned v první minutě si naskočil na centr Josef Přitasil a mířil těsně nad branku. Poté jsme nenašli recept jak hrát do kopce a domácí převzali iniciativu. Nejprve skvěle vychytal Střihavku gólman Hanuš, ale v 19. Minutě se už domácí radovali. Po dlouhém autu Sochůrka si pěkně prostrčil balón Pavel Němec a nekompromisně zakončil z velkého vápna. Obdržený gól nás vybudil k větší aktivitě, ale po celou dobu první půle hráli převážně nakopávané balóny dopředu a hrozil jen hlavičkami Jiří Kamarýt. Bohužel ani jeden pokus dostatečně neumístil. Tři minuty před koncem propadl v naší obraně míč, ale domácí Sochůrek míč netrefil. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Do druhé poločasu přišel úplně jiný tým. Trenér Kotora naše hráče pořádně namotivoval a řek jim že nechce vidět žádné nakopávané balóny někam dopředu, ale kombinační rychlý fotbal, kterým jsme se prezentovali po celý podzim. Od začátku druhé půle jsme byli jasně herně nahoře, ale domácí obrana dobře odolávala. V 55. minutě vyrazil Vávra povedenou střelu Martina Fialky. V 60. Minutě jsme se už dočkali. Po rychlé kombinaci po trase Jiří Jantač, Jakub Hájek do prázdné branky zakončil náš nejlepší střelec Jiří Kamarýt. Poté jsme stále hráli aktivně, ale větší šance jsme si již nevytvořili. Domácí dobře bránili a rozhodčí se snažil hodně kouskovat hru. Z čehož vyplynulo ještě pár žlutých karet. Zápas tak skončil asi zaslouženou remízou 1:1.

V první půlce byli lepší domácí a v druhé my. Remíza proto byla logickým vyústěním tohoto střetu. Můžeme se jen těšit na další domácí zápas proti Olbramovicům a prvomájovou dohrávku 14tého kola v Teplýšovicích. Na závěr bych ještě chtěl poděkovat našim fanouškům, kteří byli sice v Janovicích v menšině, ale byli více slyšet a domácím fandům, jak by se mělo pozitivně fandit. Ne jen sedět u piva nadávat našim hráčům, po každé přihrávce chtít offside a po každém kontaktu žlutou nedej bože červenou kartu.

Vrchotovy Janovice - Miřetice 1:1 

Branky: 19. Němec – 60. J. Kamarýt. Rozhodčí: Murgač Ladislav, Macháček Martin, Balík Petr. ŽK: 2:3. Diváci: 125. Poločas: 1:0.

Vrchotovy Janovice: Vávra – Suchan, Kahoun, Linhart, Hrdlovič (65. Šteiger) – Střihavka, Sochůrek (88. Litoš), Hampl, Procházka – Němec, Vrkoslav.

Miřetice: Hanuš – Zajíc, Kopecký, K. Čáp, P Čáp – J. Přitasil, J. Kamarýt, Filip, Jantač (83. L. Kamarýt). – Fialka (90. Lalouček), Hájek (70. Seidl).